Wkrótce rusza budowa Galerii Dębiec


Dobiegają końca przygotowania do rozpoczęcia budowy Galerii Dębiec, która powstanie w Poznaniu przy ulicy 28 Czerwca 1956 r.

 

W pierwszym nowoczesnym centrum handlowym, które stanie w poznańskim Dębcu, poza operatorem spożywczym, znajdzie się około 50 sklepów i butików oraz punktów usługowych o powierzchniach od 20 mkw. do 500 mkw.

Dwukondygnacyjny obiekt składał się będzie z poziomu handlowego z cyrkulacją okrężną oraz wygodnego parkingu dla klientów z 358 miejscami postojowymi. Kompleks, który zaoferuje 9770 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej, został zaprojektowany przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat.

Komercjalizacja centrum postępuje zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem. Obecnie finalizowane są umowy z kluczowymi najemcami. Równocześnie prowadzone są też rozmowy z wieloma firmami zainteresowanymi otwarciem w centrum swojej placówki. Oddanie Galerii Dębiec planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku.

Nowe centrum handlowe powstanie opodal budowanego od jesieni ubiegłego roku przy Lasku Dębińskim osiedla mieszkaniowego RED Park. W pierwszym etapie jego realizacji powstanie 130 mieszkań. Docelowo w czterech budynkach z garażami podziemnymi znajdzie się ok. 600 lokali. Galeria Dębiec zapewni wysoki komfort codziennych zakupów ok. 2 tysiącom mieszkańców osiedla mieszkaniowego.

Kompleks handlowy budowany przez Red Real Estate Development wpisuje się w zarysowujący się coraz wyraźniej trend zgodnie, z którym na naszym rynku przybywa niewielkich centrów o zasięgu lokalnym, pasaży handlowych oraz placówek wyspecjalizowanych i parków handlowych.

Na terenie poznańskiego Dębca nie było dotąd nowoczesnego centrum handlowego o tak dużym znaczeniu lokalnym. Istniejące obiekty handlowe nie zapewniały podobnego standardu zakupów. Z przeprowadzonych badań wynika, że mieszkańcy tego rejonu miasta wybierali duże centra handlowe oddalone co najmniej o 5 km.

Ponieważ w odległości 10 minut jazdy samochodem znajduje się pięć najliczniej zamieszkałych dzielnic miasta, lokalizacja Galerii Dębiec zapewnia jej ok. 150 tys. potencjalnych klientów. Dzięki pobliskiemu zjazdowi z autostrady A2 oraz rozbudowanej okolicznej komunikacji autobusowej i pętli tramwajowej nowe centrum gwarantuje też wygodny dojazd mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Dodaj komentarz