15. jubileusz Gali Polskiej Mody (ZDJĘCIA)


 „To, co najbardziej pociąga mnie w modzie, to że jest ona odzwierciedleniem naszych czasów. Musisz w tym uczestniczyć, być świadkiem własnego momentu” (Nicolas Ghesquiere) – świadkami takich kluczowych „momentów” byliśmy podczas Gali Polskiej Mody, która odbyła się 11 października w Poznaniu. Wśród znanych i cenionych nagród, po raz pierwszy w historii została wręczona Nagroda imienia Jagody Komorowskiej. 

Podczas Gali „Galeria MM Fashion Night by Polska Akademia Mody” zaprezentowano to, co jest wizytówką ponadczasowego stylu i nowych trendów. Ze względu na czas pandemii, niespełna 60 wybrańców mogło podziwiać na żywo…

…prezentacje 42. Finału Konkursu o Srebrną Pętelkę

 A było warto, bo jest to najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery. Wśród nich widzieliśmy wieczorowe suknie autorstwa Alicji Gorczyńskiej z kolekcji „Awakening” i kobiece torebki wg. pomysłu Krystiana Grzeszczaka – tegorocznych laureatów Wyróżnień „Srebrnej Pętelki”. Oglądaliśmy próbę zmierzenia się z lękiem pandemii w odsłonie „Anxiety” Natalii Cheng. Zgodnie z tytułem kolekcji – otworzyliśmy „Sekretne drzwi” do świata mody Marcina Gorczyckiego, który w autorskich rękodziełach nie krył inspiracji architekturą Paryża. Natalia Cheng i Marcin Gorczycki otrzymali Statuetki „Srebrnej Pętelki” – główne nagrody w Konkursie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz