11 listopada – informacje komunikacyjne


Imieniny ulicy Św. Marcin

W tym roku korowód z jadącym na czele Świętym Marcinem wyruszy z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejdzie ulicami: Bukowską, Roosevelta, rondem Kaponiera, mostem Uniwersyteckim i ul. Św. Marcin. Na trasie przemarszu, w godz. 12:00 -15:00 wystąpią czasowe utrudnienia.

W związku z obchodami Imienin Ulicy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu od soboty, 10 listopada, od godz. 20:00 (montaż stanowisk handlowych i gastronomicznych wokół CK Zamek) do poniedziałku, 12 listopada, do godz. 6:00 (demontaż stanowisk). W tym czasie wyłączone z ruchu zostaną:

– ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki (objazd ul. Taylora – ruch dwukierunkowy);

– al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry (objazd: ulicami: Św. Marcin – rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta).

Konieczne będzie wcześniejsze usunięcie pojazdów z ul. Św. Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki.

Zalecane objazdy w kierunkach:

– wschód – zachód: most Dworcowy – Głogowska – Śniadeckich – Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska;

– zachód – wschód: Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska – Roosevelta – Libelta lub Grunwaldzka – Śniadeckich – Głogowska;

– północ – południe: Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Śniadeckich – Głogowska;

– południe – północ: Głogowska – Śniadeckich – Grunwaldzka – Szylinga – Rondo Kaponiera.

Zmiany lub wstrzymanie komunikacji na odcinku Bukowska-Roosevelta-rondo Kaponiera będą chwilowe – na czas przemarszu. Z kolei tramwaje jadące normalnie od ronda Kaponiera w kierunku ul. Św. Marcin – 2, 5, 13 – przez cały dzień będą jeździły objazdami. Również autobusy na co dzień kursujące przez al. Niepodległości pojadą zmienionymi trasami. Odcinek al. Niepodległości pomiędzy ul. Św. Marcin a Fredry będzie wyłączony z ruchu.

Podobnie jak w przypadku Biegu Niepodległości szczegółowe zmiany tramwajów i autobusów można znaleźć na stronie www.ztm.poznan.pl

Uroczystości na placu Wolności

W związku z Wojewódzkimi Obchodami Narodowego Święta Niepodległości na pl. Wolności w niedzielę, 11 listopada, od godzin porannych do południowych obowiązywać mogą zakazy ruchu pojazdów w rejonie Al. Marcinkowskiego, placu Wolności i ulic sąsiednich (z wyjątkiem dojazdu do posesji i parkingu pod pl. Wolności). Główne uroczystości zaplanowano po Mszy Św. w poznańskiej Farze od godz. 12:30 na pl. Wolności. Na wniosek policji wprowadzane mogą być dodatkowe ograniczenia w ruchu.

MIR, ZTM, op. RB
Fot. Tomasz Szwajkowski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz