11 listopada – informacje komunikacyjne


Dwie duże imprezy, a także oficjalne uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędą się w niedzielę w centrum Poznania. Spowodują one zmiany w komunikacji publicznej oraz czasowe zamknięcia niektórych ulic.

Z uwagi na przypadające w niedzielę – 11 listopada – Święto Niepodległości, zaplanowano w Poznaniu szereg uroczystości i imprez, które wiążą się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu – głównie na Starym Mieście i Winogradach. W związku z tym zachęcamy do korzystania z komunikacji zbiorowej, a kierowcom sugerujemy omijanie w niedzielę w godzinach południowych centrum miasta ulicami drugiej ramy komunikacyjnej (Serbska – Al. Solidarności – Witosa – Niestachowska – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – Zamenhofa – Jana Pawła II – Hlonda).

Bieg Niepodległości

Na starcie biegu stanie prawdopodobnie około 25 tysięcy osób. Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km. Biegacze wystartują o godz. 11:11. Strefę startu wyznaczono na południowej jezdni ul. Solnej (od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości). Trasa przebiegać będzie ulicami: al. Niepodległości, Przepadek, Pułaskiego, al. Armii Poznań, Księcia Mieszka I, Al. Solidarności, Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, al. Armii Poznań, Północną, Księcia Józefa i al. Niepodległości. Strefę mety wyznaczono na wschodniej jezdni al. Niepodległości (od ul. św. Barbary do ul. Solnej) i północnej jezdni ul. Solnej (od al. Niepodległości do ul. Hejmowskiego).

Organizatorzy przewidują limit czasu – 90 minut. Utrudnienia w związku z biegiem rozpoczną się jednak już kilka godzin przed startem i potrwają także kilka godzin po dotarciu ostatniego zawodnika na metę.

Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona od soboty 10 listopada od godz. 18:00 do niedzieli 11 listopada do godz. 16:00. W tym czasie w rejonie startu i mety biegu ograniczona będzie możliwość parkowania. Kierowcy muszą zwracać uwagę na oznakowanie i wcześniej usunąć swoje pojazdy z następujących miejsc objętych zakazem:

– al. Niepodległości (od ul. Solnej do ul. Ks. Józefa);

– ul. Solna (w obu kierunkach od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości);

– ul. św. Barbary;

– ul. J. Kulasa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz