10 tysięcy uczestników The Color Run by Skittles w Poznaniu!


Rozpoczęło się końcowe odliczanie przed The Color Run by Skittles w Poznaniu! Już za kilkanaście godzin ścieżki wokół Jeziora Maltańskiego opanuje rzesza uśmiechniętych i kolorowych biegaczy, uczestników „najszczęśliwszych 5 km na świecie”.

To będzie wyjątkowo kolorowa sobota w Poznaniu. Tereny wokół Jeziora Maltańskiego opanuje 10-tysięczny tłum biegaczy pokrytych różnokolorowym proszkiem – to wszystko za sprawą The Color Run by Skittles.

Otwarcie strefy festiwalowej i rozgrzewkę na Polanie Harcerza zaplanowano o godzinie 14.00. Bieg rozpocznie się godzinę później naprzeciwko trybun na Malcie.

– W tym roku mamy wyjątkowo liczną frekwencję, bo na parę dni przed biegiem dobiliśmy do granicy 10 tysięcy zapisanych osób, dlatego podzieliliśmy biegaczy na dwie fale startowe – pierwsi wyruszą na trasę od godziny 15.00, kolejna rzesza rozpocznie najszczęśliwsze 5 km na świecie o godzinie 16.00 – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu. Jak podkreśla, na The Color Run by Skittles nie ma pomiaru czasu i nikt się nie ściga, więc spokojnie można wyruszyć na trasę odpowiednio chwilę po godzinie 15.00 albo 16.00.

– Proszku starczy dla wszystkich – podsumowuje z uśmiechem.

Na trasie, na uczestników czekać będą kolor stacje i specjalna strefa z pianą. Tunel marzeń i masę smakowitych cukierków w pysznych owocowych smakach przygotował też sponsor tytularny cyklu, Skittles®. W morzu kolorów pojawią się też ambasadorzy marki – Piotr Żyła i Julia Wieniawa. Po Biegu będzie ich można spotkać w strefie Skittles.

Dziś ostatni dzień odbioru pakietów. Biuro Zawodów czynne będzie w Galerii Malta do godziny 21.00. Organizatorzy przypominają, że w sobotę 20.05 w godzinach 10.00-12.00 pakiety odebrać będą mogły jedynie osoby dojeżdżające na Bieg spoza Poznania.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 O The Color Run:

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. To unikalny bieg, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Dlatego motto Biegu to “Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą”.

Aktualnie bieg jest organizowany w 300 lokalizacjach na świecie. W 2017 roku The Color Run by Skittles odwiedzi cztery polskie miasta – za nami bieg w Dąbrowie Górniczej, 20 maja impreza gościć będzie w Poznaniu, 25 czerwca w Warszawie. We wrześniu na mapie Biegu pojawi się jeszcze czwarte miasto.

 

Dodaj komentarz