10-latka z Poznania zbiera na budowę klas szkolnych w Afryce (ZDJĘCIA, FILM)


Natalia ma obecnie 10 lat i mieszka w Poznaniu.  W tym roku po raz pierwszy odwiedziła Afrykę Subsaharyjską – Tanzanię – podczas rodzinnego wyjazdu. Sytuację dzieci z krajów globalnego południa znała wcześniej z opowieści mamy, zaangażowanej w działania na rzecz dzieci w Polsce i w Afryce już od 2008 roku.
06. Natalka bawi się z rówieśnikami - słowa nie są potrzebne. — kopia
Osobiste spotkanie z dziećmi, wspólna zabawa, obserwacja, spacer po ich szkole, wspólny posiłek w postaci kubka płynnej kaszy pozwolił spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej. To już nie była tylko opowieść. Pierwsze chwile były bardzo trudne, niezrozumiałe, zaskakujące, a nawet przerażające, gdy dzieci zaczęły szukać intensywnego kontaktu, dotyku jasnej skóry, blond włosów, słodyczy przywiezionych w prezencie na powitanie.
Te doświadczenia pozwoliły jej podjąć decyzję o nakręceniu własnego filmu (https://youtu.be/ek8Bs9OFyhc), by pokazać rówieśnikom i wszystkim, którzy zechcą obejrzeć ten materiał – prawdziwą szkołę w Afryce. Taką, która nie potrzebuje super komputerów, ale zwykłych klas, by dzieci miały gdzie się bezpiecznie uczyć. Po powrocie pojawiły się pytania o sprawiedliwość na świecie, możliwość wyboru miejsca, gdzie człowiek się urodzi i urządzanie świata na nowo…
Ponieważ ostateczny cel wymaga zbiórki środków finansowych, pieczę nad nim objęła Fundacja Mają Przyszłość, w której mama Natalii jest wolontariuszką. Wszyscy wolontariusze Fundacji liczą, że Natalii uda się zrealizować ambitny plan  – pokazać prawdziwą szkołę i realnie zmienić życie szkolne uczniów, z którymi spędziła czas w dalekiej Afryce.
Zbiórkę środków uruchomiono w serwisie polakpotrafi.pl/projekt/green-eden, bo Natalia mocno wierzy w ludzi i dobroć w nich oraz ich chęć niesienia pomocy.

Dodaj komentarz