Najlepszy wielkopolski siatkarz zakończy karierę na XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia


Dominik Witczak to jeden z najbardziej utytułowanych wielkopolskich siatkarzy. Swoimi osiągnięciami mógłby obdzielić pół trybuny hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. Właśnie tam podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia nastąpi symboliczne zakończenie jego wspaniałej kariery sportowej.

 

Z Ostrowa Wielkopolskiego na siatkarskie salony

Dominik Witczak urodził się i wychował w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszym Salosie. Następnie trafił do Zduńskiej Woli, skąd błyskawicznie przeniósł się do Skry II Bełchatów. Po kilku sezonach zapracował na powołanie do pierwszej drużyny tego zespołu. Większość swojej kariery spędził jednak w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, gdzie rozegrał aż dziewięć sezonów. Witczak w swoim dorobku ma trzy Puchary Polski oraz aż siedem medali Mistrzostw Polski – trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Reprezentant Polski zdobył również srebro w Pucharze CEV oraz brąz w Lidze Mistrzów. Warto również wspomnieć o siedmiu medalach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej oraz ósmym – zdobytym w sierpniu bieżącego roku – złotym medalu Mistrzostw Polski Oldboyów na piasku. – Dominik to nie tylko znakomity zawodnik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek – mówi Anna Sumelka, organizatorka XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Chcemy dać szanse kibicom uhonorować jednego z najlepszych wielkopolskich siatkarzy podczas naszej imprezy – dodaje.

Okazja do świętowania

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza organizowana w Wielkopolsce. W tym roku w turnieju udział wezmą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. W Zalasewie pod Swarzędzem kibice podziwiać będą prawdziwą śmietankę światowej siatkówki. Toniutti, Brizzard, Deroo czy Zatorski przyjadą na turniej niemal prosto z trwających właśnie mistrzostw świata. Na symboliczne zakończenie kariery Witczaka nakłada się wiele kontekstów. – Podczas największej siatkarskiej imprezy w Wielkopolsce kibice podziękują najlepszemu siatkarzowi z naszego regionu za lata wspaniałej gry – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz. – W turnieju udział weźmie zespół, w którym Dominik spędził większość swojej kariery. Jako gospodarze tej imprezy jesteśmy dumni, że to wydarzenie odbędzie się na terenie hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie – dodaje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz